Przed nami pozostały jeszcze cztery spotkania. 22 lutego rozpoczynamy chemię organiczną. 14-go oraz 28-go marca odbędą się dwa kolejne wykłady, podczas których będziemy kontynuować omawianie chemii organicznej. W ciągu 21 godzin zaprezentuję cały materiał z chemii organicznej niezbędny do uzyskania maksymalnej liczby punktów. Do tego zgodnie z konwencją #KursMaturalnyAdamskiiWalas, zdobywaną z godziny na godzinę wiedzę, będziemy przekładać na zadania z arkuszy maturalnych CKE z ostatnich lat – łącznie to ponad 160 zadań. Ta część chemii jest dla jednych ulubioną, przez innych znienawidzoną. Wbrew pozorom nie daje połowy punktów możliwych do zdobycia na maturze, ale stanowi znaczną ich część. W szkole wielokrotnie przedstawiana jest jako ogromny materiał do “wkucia”. Uczniowie zasypywani są reakcjami, zapisem syntez, schematów, które bardzo często są nieprzydatne na egzaminie maturalnym. W konsekwencji zdający są pogubieni pomiędzy nieuzasadnionymi wymaganiami nauczycieli, a treściami w podręcznikach i często demonizują tę część chemii. W innych przypadkach, przez “obsuwę” w realizacji materiału chemia organiczna jest przedstawiana niedokładnie i chaotycznie, a niejednokrotnie również na ostatnią chwilę. W rezultacie spore porcje materiału przerzucane są na uczniów, na zasadzie “przeczytajcie o tym w domu”.
Jak na wszystkich moich zajęciach, dołożę wszelkich starań aby udowodnić, że jak zwykle należy znać podstawy, czytać ze zrozumieniem i nie bać się myśleć, a punkty “same” się zdobędą 😉
Cena trzech spotkań to 450 PLN – dołącz do nas, a my pomożemy Ci nauczyć się chemii organicznej. Podejdź w maju do matury na luzie.
Ostatni wykład w kwietniu będzie poświęcony wszystkim najważniejszym zagadnieniom, zapisz się już teraz i zostań z nami do końca.